نحوه فروش بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی به ارز پلاس چگونه است؟
ابتدا نشانی کیف پولی که تراکنش از آن صورت می‌گیرد را در لیست کیف پول‌های خود در بخش حساب کاربری‌تان در سایت ارز پلاس اضافه کنید. سپس به صفحه فروش ارز مربوطه رفته و مقدار مورد نظر را وارد کنید، در صورتی که با قیمت اعلام شده موافق هستید، آن را تایید و برای ارز پلاس بیت کوین ارسال کنید. پس از تایید نوع ارز، میزان و مبلغ آن توسط کارشناس‌های ارز پلاس، می‌توانید همان مقدار بیت کوین مورد توافق را به نشانی کیف پولی که در اختیارتان قرار خواهد گرفت، ارسال کنید. فروش بیت کوین باید طی یک تراکنش صورت گیرد. پس از تایید، مبلغ ریالی به حساب بانکی که به نام شماست ارسال خواهد شد. در نظر داشته باشید که هزینه کارمزد فروش به عهده مشتری است.
چرا برای خرید و فروش بیت کوین باید مدارک هویتی خود را ارسال کنم؟
صرافی‌ها یکی از مراکز مبادلات مالی در کشور هستند و تمامی مراکزی که مبادلات مالی در آنها صورت می‌گیرد دارای قوانین مرتبط با خود است. همانطور که نمی‌توان بدون تحویل مدارک هویتی در بورس یا بانک، حساب افتتاح کرد، در ارز پلاس هم نیاز به تایید هویت کاربران است. صرافی‌های آنلاین برای جلوگیری از مشکلات احتمالی که ممکن است در زمینه پولشویی یا نقل و انتقالات غیرمجاز مالی رخ دهد نیازمند تایید مدارک هویتی کاربران خود هستند تا پس از آن، امکان خرید و فروش ارزهای مجازی را برای آنها امکان‌پذیر سازند.
چرا نرخ بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بیشتر از نرخ دلار روز است؟
نرخ ارزهای دیجیتال همیشه بیشتر از نرخ دلار موجود در بازار است. برای خرید هر بیت کوین ابتدا باید ارز قابل معامله که قابلیت استفاده در صرافی‌های خارج از کشور داشته باشد را خرید. خرید این ارز مشمول کارمزد می‌شود که این کارمزد باعث می‌شود تا نرخ ارز بالاتر شود. همچنین در هنگام خرید بیت کوین به صورت دلاری، صرافی فروشنده بیت کوین نیز درصدی کارمزد از میزان مبلغ ارسال شده کسر می‌کند. علاوه بر موارد ذکر شده، صرافی‌های داخل ایران نیز مبلغی به عنوان سود برای خود در نظر می‌گیرند که این کار موجب بالارفتن قیمت بیت کوین نسبت به قیمت اصلی دلار موجود در بازار می‌شود.
آیا امکان لغو کردن سفارش وجود دارد؟
در صورتی که سفارش در حال پردازش باشد و هنوز برای شما ارسال نشده باشد امکان لغو کردن آن وجود دارد؛ در غیراین‌صورت امکان لغو کردن سفارش نیست.
آدرس کیف پول بیت کوین (ولت) خود را به اشتباه وارد کردم و پولی به حساب من واریز نشده است. چه کاری باید انجام بدهم؟
تمامی مسئولیت اشتباه وارد کردن اطلاعات و آدرس کیف پول (ولت) بر عهده شخص شما است. در صورتی که آدرس خود را اشتباه وارد کنید، پول شما از بین خواهد رفت و امکان بازگشت وجه وجود ندارد. اگر هنوز کیف پول (ولت) برای بیت کوین ندارید می‌توانید با استفاده از راهنمای گام به گام ایجاد کیف پول بیت کوین استفاده کنید.
آیا ارز خریداری شده در لحظه برای من ارسال می‌شود؟
برخی از ارزها در همان لحظه‌ای که پرداخت را انجام می‌دهید، برای شما ارسال می‌شود؛ اما برای بعضی دیگر از ارزها این امکان وجود ندارد و این فرایند باید توسط کارشناس‌های فروش ارز پلاس صورت بگیرد. زمان قرارگرفتن ارز در ولت شما وابسته به نوع ارز، شلوغی شبکه و برخی عوامل فنی دیگر متفاوت است، اما تلاش ما تحویل در اسرع وقت است.
آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟
بله. برای ارزهایی که به صورت خودکار واریز می‌شوند، در صورت خرید در ساعات غیراداری، وجه بلافاصله به کیف پول (ولت) شما ارسال خواهد شد. اما برای ارزهایی که نیازمند حضور کارشناس فروش است، سفارش شما در اولین روز کاری بعد، پردازش خواهد شد. ساعات کاری ما بدین ترتیب است: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 21 پنجشنبه از ساعت 9 الی 18 جمعه و روزهای تعطیل رسمی از ساعت 10 الی 18
علت اینکه ارز پلاس نماد اعتماد ندارد چیست؟ آیا می‌توانم به شما اعتماد کنم؟
در حال حاضر قانون نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سکوت کرده است؛ به همین خاطر امکان دریافت نماد اعتماد برای سایت ارز پلاس وجود ندارد. برای اطمینان خاطر و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با مرکز تماس شبانه‌روزی ما به شماره 22719289 و 09109828522 تماس بگیرید.
آیا برای خرید بیت کوین باید حتما در ارز پلاس ثبت نام کنم؟
بله. عضویت در سایت و تایید مدارک برای خرید الزامی است. خرید تا 500 هزار تومان با ثبت نام و بدون تایید مدارک امکان پذیر است.
آیا پس از تایید شماره تلفن همراه، می‌توانم شماره خود را تغییر دهم؟
بله. برای این کار باید از قسمت پشتیبانی درخواست خود را در قالب تیکت ارسال کنید. برای این منظور باید مجدداً فرایند تایید هویت را کامل کنید.
علت عدم عرضه بیت کوین در صرافی‌های رسمی چیست؟
طبق دستورالعمل مربوط به صرافی‌ها، صرافان مجاز به معامله ارزهای مجازی نیستند. در دستورالعمل صرافی‌ها معاملات غیرفیزیکی از جمله خرید و فروش مجازی دلار یا ارزهای رمزپایه غیرقانونی است و به همین خاطر صرافی‌ها نمی‌توانند ارزهای الکترونیکی را معامله کنند.
آیا می‌توان از یک حساب برای اشخاص دیگری خرید کرد؟
خیر، شما فقط می‌توانید از کارت یا حساب‌هایی که تایید شده و به نام خودتان است، خرید کنید. چنانچه بخواهید از حساب شخص دیگری خرید کنید، ابتدا باید حساب برای شخص واریز کننده پول ایجاد کنید و مراحل تایید حساب را طی کنید و سپس نسبت به خرید اقدام نمایید؛ که این کار بهتر است توسط همان فرد انجام شود.
نحوه بررسی وضعیت سفارشی که ثبت شده، چگونه است؟
پس از واریز ریالی می‌توانید خرید خود را انجام دهید. پس از تایید حجم و قیمت مورد نظر ارز دیجیتالی در صفحه‌ی خرید، از موجودی ریالی شما کم شده و باید منتظر انجام فرایند انتقال بمانید. پس از انجام انتقال، لینک آن در فهرست تراکنش‌های شما قرار خواهد گرفت. در صورتی‌که بیش از 15 دقیقه از انتقال شما گذشت و به حساب شما وجهی منتقل نشد، با پشتیانی ما تماس بگیرید.
آیا می‌‏توان ارزهایی که در حال حاضر موجود نیستند را سفارش داد؟
بله. می‌توانید درخواست خود را به صورت تیکت برای ما بفرستید یا با پشتیبانی سایت تماس بگیرید و در صورت امکان خرید ارز مورد نظر توسط ارز پلاس برای شما انجام خواهد شد. قیمت ارز مورد نظر شما نیز با بیت کوین حساب خواهد شد و ارز پلاس سودی برای ارسال ارز مورد نظر بجز کارمزد تراکنش دریافت نخواهد کرد.
آیا می‌‏توان سفارش را به صورت تلفنی یا حضوری انجام داد؟
به دلیل نوسان بالای نرخ بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، سفارش تلفنی درصورت پذیرفتن نرخ ارز توسط شما و شارژ اکانت خود امکان‌پذیر است. سفارش به صورت حضوری با هماهنگی تیم پشتیبانی و خریدهای حضوری در صورت توجیه کافی یا مبالغ بالا جهت اطمینان خاطر خریدار صورت می‌گیرد.
آیا امکان ویرایش مشخصات کاربری من وجود دارد؟
بله. برای این کار باید از قسمت پشتیبانی درخواست خود را در قالب یک تیکت ارسال کنید و فرایند تایید هویت را دوباره انجام دهید.
آیا راهنمایی برای آشنایی با بیت کوین و ارزهای دیجیتال وجود دارد؟
وبسایت مجله ارز پلاس به نشانی mag.arzplus.com حاوی تمامی اخبار روز ارزهای دیجیتال شده و تحلیل‌های به روز و آموزش‌های مورد نیاز شما است. از سوی دیگر سایت ارز پلاس به نشانی arzplus.com صرفا یک صرافی ارزهای دیجیتال است و مشاوره برای خریداران انجام نمی‌دهد و تصمیم‌گیری در خرید نوع ارز و زمان و میزان آن به عهده خریدار است.
در صورت ناموفق بودن پرداخت اینترنتی و کسر پول از حساب بانکی، آیا می‌توان خرید را انجام داد؟
خیر، در صورت اختلال در سیستم بانکی، ارز پلاس مسئول نیست و تا وجه موردنظر را دریافت نکند نمی‌تواند حساب شما را شارژ و به شما اجازه‌ی خرید دهد. معمولا در چنین مواردی، سیستم بانکی پول را به صورت خودکار به حساب فرد مسترد می‌کند، پس جای نگرانی وجود ندارد.
آیا می‌توان از چک برای پرداخت سفارش‌ها استفاده کرد؟
بله. به عنوان یکی از روش‌های شارژ حساب کاربری می‌توانید از چک استفاده کنید. برای این منظور نیاز به هماهنگی با پشتیبانی سایت است و تا پاس شدن و واریز مبلغ چک به حساب ما، امکان خرید وجود نخواهد داشت. ارز پلاس در حال حاضر تنها چک روز را پس از وصول به حساب سایت می‌پذیرد.
با استفاده از کارت کدام بانک‌ها می‌توان هزینه سفارش را اینترنتی پرداخت کرد؟
با استفاده از کلیه کارت‌های متصل به شبکه شتاب می‌توانید خرید کنید.